הוצאה לאור רשת לאקאניאנית

דברים שקור(א)ים אצלנו

אודות ההוצאה לאור

הוצאת הספרים “רשת לאקאניאנית” הוקמה באפריל 2022 במטרה לקדם את הקריאה והשיח של הפסיכואנליזה הלאקאניאנית בישראל. ההוצאה מתמקדת בתרגומים של ספרים וכתבים פסיכואנליטיים מהשדה הלאקאניאני העולמי.

 • לאקאן אתמול והיום / ראיונות עם ז׳אק-אלן מילר

  ספר זה מקבץ את הראיונות שנערכו לז’אק-אלן מילר במסגרת הצגתם של שני ספרים: Lacan Redivivus ו-Lacan Hispano. שניהם, השונים מאוד בתפיסתם, פורסמו ב-2021, כמחווה לציון ארבעים שנה למותו של ז’אק לאקאן.

  Lacan Redivivus, בהוצאת Navarin, מציג לאקאן אינטימי: אופיו, קשריו עם האחרים והאופן שבו בנה את הוראתו – מגיל צעיר מאוד – בהישען על דעתו האישית על העולם. באמצעות מילותיו (מכתבים, כתבים שונים), כמו גם באמצעות עדויותיהם של מי שהיו בקרבתו, כרך הזה מאפשר מפגש עם לאקאן שלא היה מוכר עד כה.

  Lacan Hispano, בהוצאת Grama, מלקט את מאמריהם של למעלה משבעים אנליטיקאים הקשורים לעולם הדובר ספרדית כדי למסור בספרדית מה שלאקאן רשם כהוראה, במהלך ארבעת העשורים אחרי המפגש בקראקס. כפי שז’.א.מילר מנסח זאת בראיון, הכרך אינו מלקט מחקרים על ההוראה של לאקאן אלא מציג את מה שניתן לעשות, לחשוב ולכתוב באמצעות אותה הוראה.

 • אופני התענגות מאת ז’אק-אלן מילר

  בין תשע ההרצאות המופיעות בספר מחבר חוט מנחה – מושג האחד בהוראה האחרונה ביותר של ז’אק לאקאן והשלכותיו בקליניקה. ההרצאות, שניתנו על ידי ז’אק אלן מילר במסגרת הקורסים שהוא מעביר תחת הכותרת “אוריינטציה לאקאניאנית”, לוקטו ותורגמו בקפידה לאסופה זו על ידי קלאודיה אידן.

  מושג האחד מניע את פיתולי המחקר של מילר, מחקר הנפרש על פני עשרות שנים, ושחלקים חשובים ממנו מובאים בספר זה, החל מ-1986, עם מה שמילר מכנה ״תשוקתו של הנוירוטי״, דרכה הוא מנסה להצדיק את קיומו, עד ל-2011 עם הקורס האחרון שלו “האחד כולו לבדו”, בו הוא הבחין באופן חד בין ההוויה לבין קיומו של האדם, או LOM, על פי הלוגיקה הבורומאית.

  מילר, בדומה ללאקאן, מתחיל את הוראתו בכל שנה מחדש ב”מונולוגים בזיג-זג” כדי לפלס את דרכו בדברי לאקאן. הוא מזכיר גם את עמדתו של לאקאן שאמר: “אני ממתין אך איני מצפה לדבר”.

  הספר המונח בפניכם משרטט מסלול – כרונולוגי בזמן, ולוגי.

  יש בו, לראשונה בעברית, אסופה מעניינת מאוד, מגוונת, בהירה, צלולה ומורכבת – כאחד.

 • התענגות, האופן הנשי מאת מרי-הלן ברוס

  בזמן שהנשים מנכיחות את עצמן על בימת העולם ושהקטגוריות המיניות מתרבות, הפסיכואנליזה חושפת שהנשי אינו ניתן לצמצום לנתונים ביולוגיים או תרבותיים. ספר זה חוקר את הנשי חוץ-מגדר ומעבר לפנטזמה. מהיגדים של אנליזנטים, הוא מחלץ התנסויות אחדות של התענגות.

  המיניות הנשית, “יבשת אפלה” של הפסיכואנליזה הפרוידיאנית, היא תעלומה. מתוך חור שחור זה, מגיחים תחת עטה של מרי-הלן ברוס אפקטים של ידע. הריק ממקם אירוטיזם ייחודי לנשי. היא מפרטת כאן את התקדמותו של ז’אק לאקאן בבידודה של התענגות אחרת מזו הפאלית, לא ממוקמת, שאינה נתונה לדיבור, שיש לה זיקות עם האינסוף. הנשי הוא אופן התענגות שתמיד מפתיע את ההוויות המדברות כאשר הן חוות אותו, התענגות מחוץ למובן, מחוץ לחוק, אבל לא מחוץ לגוף.

הרשמה לדיוורים / עדכונים במייל

עקבו אחרינו

יצירת קשר

עקבו אחרינו

יצירת קשר

משלוחים והחזרות

כל הזכויות על האתר והתכנים המוצגים או מונגשים בו הנן של הרשת הלאקאניאנית Ⓒ 2023

ניתן ליצור קשר עם הוצאת האור הרשת הלאקאניאנית באמצעות הדואר האלקטרוני: reshetpress@gmail.com
או באמצעות טופס צור קשר.

למעבר לעמוד יצירת קשר – לחצו כאן.